do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
12 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności

W dniach 2-9 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Specjalnych gościliśmy naszych projektowych partnerów z Guardian Angel Secondary Education Resource Centre z Malty. Projekt pt. „Posmakuj kuchni świata” realizowany był dzięki unijnemu programowi Erasmus+.

Zarówno dla naszych uczniów jak i uczniów z Malty był to tydzień nowych doświadczeń, nawiązywania przyjaźni, a przede wszystkim zapełniania żołądków potrawami, które na co dzień przygotowywane są w polskich domach, m.in. ziemniaki z gzikiem, kopytka czy parowane kluski z gulaszem. W ramach projektu w ZSS odbył się również konkurs MasterChefa, jak można się spodziewać potrawy były tak dobre, że obie drużyny uzyskały od jurorów taką samą liczbę punktów. Oprócz kulinarnych przygód w ZSS, goście z Malty odwiedzili restaurację P jak Pysznie w Kępnie, gdzie smakowali potraw regionu wielkopolskiego przygotowanych przez szefa kuchni, gościli również we Wrocławiu na warsztatach w Studio kulinarnym Piotra Kucharskiego, zwycięzcy konkursu Gotuj o Wszystko w DDTVN. Nasi zagraniczni przyjaciele w przerwach między gotowaniem odwiedzili Gród Rycerski w Byczynie, zwiedzali Wrocław, spędzili fantastyczny czas w gospodarstwie agroturystycznym w Chróścinie.

Na zakończenie goście przygotowali dla nas przepyszne tradycyjne maltańskie potrawy, m.in. pastę z tuńczyka i zapiekany makaron.

W niedzielę nasza wspólna przygoda w Polsce dobiegła końca, jednak nie rozstajemy się na długo. Już w maju grupa naszych uczniów z rodzicami i nauczycielami wyleci na Maltę, by poznać kulinarne zwyczaje nowych przyjaciół. Nad bezpiecznym dotarciem obu grup na miejsce nieustannie czuwa biuro podróży MojaMalta, z którym współpracujemy przy wszystkich projektach programu Erasmus+, za co serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tak dużego przedsięwzięcia w ZSS.

ZSS w Słupi pod Kępnem

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H