do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
17 Maj 2017
kategoria:
Aktualności

Ruszyły prace związane z rozbudową bloku operacyjnego przy kępińskim szpitalu. Dla Zarządu Powiatu jest to inwestycja kluczowa i dlatego od dłuższego czasu zabiega o dodatkowe środki finansowe m.in. z rezerwy budżetowej na realizację tego zadania.

Inwestycję pod nazwą „Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie” realizuje Zakład Projektowo - Budowlany Projektobud Kępno. Zakończenie prac planuje się do końca bieżącego roku.

W budynku nowego bloku operacyjnego prowadzone są obecnie roboty murowe z bloczków silikatowych, powstają ściany działowe. Rozpoczęto także prace instalacyjne (elektryczne oraz montaż instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej).

Inwestycja stanowi kontynuację prac zrealizowanych w 2012 roku. Wówczas wykonane zostało konstrukcyjnie całe nowe skrzydło szpitala, gdzie w pomieszczeniach parteru utworzono Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Do 15 grudnia br. planowane jest zagospodarowanie pomieszczeń pierwszego i drugiego piętra – docelowo powstanie tam nowy blok operacyjny wraz z niezbędnym zapleczem oraz centralna sterylizatornia.

Koszt prac budowlanych to 4.564.717,96 zł.

Podkreślić trzeba, że kępiński szpital wspólnie z Powiatem Kępińskim czyni starania o pozyskanie kolejnych środków, tym razem z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 potrzebnych na rozbudowę oddziału internistycznego. Wniosek dotyczący tej inwestycji został już złożony.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H