do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
15 Maj 2017
kategoria:
Aktualności

„Biblioteka. Oczywiście!”. Takim hasłem opatrzony jest XIV Tydzień Bibliotek, którego celem jest podkreślanie roli bibliotek i czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Od 1985 roku w Polsce obchodzony jest także „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”. Rozpoczyna on Tydzień Bibliotek. Święto to podsumowuje pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy, którzy z wielką pasją uprawiają swój zawód.

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 10 maja 2017 roku na uroczystości z okazji „Dnia Bibliotekarza” spotkali się bibliotekarze z bibliotek publicznych z terenu powiatu kępińskiego oraz bibliotekarze, członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Listy gratulacyjne i kwiaty od Starosty Kępińskiego przekazał na ręce bibliotekarzy Członek Zarządu Powiatu Zenon Kasprzak. List gratulacyjny z okazji 25-lecia pracy zawodowej otrzymała Iwona Jany – nauczyciel bibliotekarz z ZSP nr 2 w Kępnie.

Wizerunek bibliotekarza zmienił się bardzo w ciągu ostatnich lat. Współcześni bibliotekarze to osoby energiczne, pełne pomysłów, znające się na nowych technologiach, pisaniu projektów, realizowaniu imprez kulturalnych. Tak samo zmieniły się biblioteki. Obecnie to miejsca pełne wydarzeń kulturalnych, działań edukacyjnych i nowych technologii. To tutaj młodzież realizuje swoje pomysły, seniorzy uczą się obsługiwać tablety, a dzieci często w zaskakujący sposób są zachęcane do czytania i zabaw z książką. Wiele wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi ma miejsce w bibliotekach. Warsztaty malarskie, fotograficzne czy pisarskie także są w bibliotekach. To w bibliotece można nauczyć się gotować, projektować czy programować. Można wziąć udział w projekcie ekologicznym, adoptować drzewo czy wydać swój własny komiks. To tu można w przebraniu jeża poczytać dzieciom wiersze, pomalować wiosnę czy przygotować przedstawienie. To wszystko dzieje się w kępińskich bibliotekach. Bo które miejsce spełni tyle waszych oczekiwań na raz? Biblioteka. Oczywiście!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H